zpět na hlavní stránku ZOD Rožnovsko »     

 

Nabídka živočišné výroby
Živočišná výroba ZOD Rožnovsko, Vigatnice 278, 756 61 Rožnov Pod Radhoštěm

Živočišná výroba v našem družstvu je provozována ve střediscích Hážovice a Vigantice a je zcela orientovaná na chov skotu. Průměrné stavy dobytka se pohybují kolem 300 ks. Chováme cca 130 mléčných krav, převážně plemene Red Holštýn v převodném křížení, na rekonstruované volně stojící stáji v Hážovicích. Veškeré tržní mléko dodáváme do Mlékárny Valašské Meziříčí s.r.o.

V objemných krmivech, jako je travní senáž a kukuřičná siláž, jsme poslední dva roky soběstační, další krmiva, jako cukrovarské řízky a pivovarské mláto, stejně jako koncentráty nakupujeme. V pastevním období využíváme polodenní pastvu všech dojících krav s krmením konzervovanými krmivy. U zasušených krav a krav v přípravě na porod pak celodenní pastvu s přikrmováním. Pastva se velmi příznivě projevuje na zdravotním stavu krav, zejména paznehtů.

Na středisku ve Viganticích chováme asi 55 ks krav bez tržní produkce mléka, zejména 50% kříženek plemene Charolais. Tyto krávy připouštíme vlastním plemenným býkem Blonde d´Aquitaine a veškerý zástavový skot prodáváme. Také odchov všech jalovic probíhá na farmě Vigantice a u nich též využíváme sezonní pastvu s přikrmováním.
V celé ŽV provádíme zásadně uzavřený obrat stáda a jsme prohlášení za chov bez IBR na obou střediscích.


Kontakt:
Ing. Jana Vančurová
mobil: 725 640 538
e-mail: zodr@volny.cz

Zemědělské obchodní družstvo Rožnovsko
756 61 Vigantice 278

IČO:47672650
DIČ:CZ47672650

Firma je zapsaná v obchodním rejsříku u Krajského soudu v Ostravě: oddíl Dr, vložka 245

 

Mapka sídla »
(www.mapy.cz)

 

Střediska: Mechanizace, služby a prodej paliv | Pila | Stolařství | Rostlinná výroba | Živočišná výroba | Kontakty »